Posláno autorem: zaholesovsko | 18/07/2012

MALOVÁNÍ 2012 – SV. HOSTÝN

Druhý ročník šestidenního kurzu malování v rámci Školy vidění se uskuteční od pondělí 6. do soboty 11. srpna pod vedením malířky Doris Windlin.

Kurz pořádá o.s. Za zdravé a krásné Holešovsko ve spolupráci se Školou vidění Radoslava Kutry a s Maticí svatohostýnskou.

Malování bude probíhat denně na svatém Hostýně především v plenéru – bližší informace sdělíme vážným zájemcům prostřednictvím emailu – zaholesovsko@centrum.cz či osobně.

Kvůli omezené kapacitě doporučujeme přihlásit se do kurzu v dostatečném předstihu. Délka účasti záleží na osobním zvážení každého z účastníků, avšak preferujeme vícedenní zapojení.

Kurz bude ukončen veřejnou prezentací vytvořených děl v sobotu 11. srpna v 16 hodin v Jurkovičově sále na Svatém Hostýně – http://www.vychodni-morava.cz/cil/2221/

Kromě závěrečné reflexe k vytvořeným obrazům zahraje také valašská muzika Ogaři z Rusavy.

Možnost individuální rezervace ubytování na http://www.hostyn.cz/_ubytovani.htm

Fotografie z prvního ročníku malování https://zaholesovsko.wordpress.com/2012/07/14/malovani-v-holesove-2011-fotografie/

Barva, barevné vidění a malování v krajině je základem Kutrovy teorie vizuální kultury, kde může beze studu malovat každý, kdo se o malířství a malování zajímá, protože malování by mělo být pro člověka tak samozřejmé, jako je samozřejmé, že umíme všichni psát. Malování se tak může zúčastnit každý, kdo má zájem, bez ohledu na věk, vzdělání či profesi.

„Škola vidění usiluje o to, aby se všichni lidé učili vidět, ale i malovat. Někdo to může považovat za utopii, ale podobná utopie se již uskutečnila – vždyť všichni už umíme číst a psát.“ Radoslav Kutra

Internetové stránky partnerů:

http://www.hostyn.cz/matice.htm

http://www.atelier-doris.cz/index.php

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

Kategorie

%d bloggers like this: